page.php

För handläggare

Vi har både resurserna, kompetensen och en uppriktig vilja att hjälpa.

Den här kombinationen ger det vi kallar för kvalitet. En kvalitet som kanske inte enkelt kan förklaras eller beskrivas i ett anbud. Men för den som i slutändan får nytta av våra tjänster kan denna kvalitet upplevas – som äkta omsorg och människovärde.

Våra boenden:
Öjersjöhemmet 
Vid placering på Öjersjöhemmet,
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Öjersjövägen 20, 433 50 Öjersjö

Avtalsform: Akutboende alternativt Boende med bostöd
Pris 1331kr/dygn (kost, logi, omvårdnad)
Ref person: Sandra Wiman, Enhetschef, 031-7553795, Sandra.Wiman@stadsmissionen.org
Läs mer om Öjersjöhemmet>>

Stigberget
Vid placering på Stigberget,
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Stigbergsliden 6, 414 63 Göteborg

Avtalsform: Akutboende alternativt Boende med bostöd
Pris 1278kr/dygn (kost, logi, omvårdnad)
Ref person :Ann-Helen Sköld, Enhetschef, 031-7553630,
Ann-Helen.Skold@stadsmissionen.org
Läs mer om Stigbergerts boende >>

Brattås
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Brattåsvägen 6, 428 32 Kållered
Avtalsform: korttidsboende för personer med psykisk funktionsnedsättning
Ref person: Sandra Wiman, enhetschef, 031-755 37 95
sandra.wiman@stadsmissionen.org
Läs mer om Brattås >>

Ingsered
Ingseredsstiftelsen: org nr 865000-0808
Ingsered 1, 438 95 HÄLLINGSJÖ
Avtalsform: korttidsboende för personer med psykisk funktionsnedsättning
Ref person: Katarina Wennersten, Enhetschef, 031-755 37 90
katarina.wennersten@stadsmissionen.org
Läs mer om Ingesered >>

Uddängen
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Katrinebergsgatan 9-11, 43161 Mölndal
Avtalsform: Bostad med särskild service
Ref person Ewa Attlid, enhetschef, 031-7553717
ewa.attlid@stadsmissionen.org
Läs mer om Uddängen >>

Kustgatan
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Kustgatan 14 B, 414 55 Göteborg
Avtalsform: Bostad med särskild service
Ref person Susanne Lindskog, enhetschef, 031-7553715
susanne.lindskog@stadsmissionen.org
Läs mer om Kustgatan boende >>

Götaholm
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Götaholmsgatan 7, 415 01 Göteborg
Avtalsform: Bostad med särskild service
Ref person Annelie Karlsson, enhetschef, 031-755 37 40
annelie.karlsson@stadsmissionen.org
Läs mer om Götaholm >>

Stigbergets ungdomsboende
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Hem för vård och boende (HVB)
Ref person: Therese Landén, enhetschef, 031-7553728
therese.landen@stadmissionen.org
Läs mer om Stigbergets ungdomsboende >>

Bostad först
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Bostad i egen lägenhet enligt Bostad först
Ref person: Madeleine Barrling, enhetschef, 031-7553755
madeleine.barrling@stadsmissionen.org
Läs mer om Bostad först >>