För Handläggare - Göteborgs stadsmission
Mer
Den här kombinationen ger det vi kallar för kvalitet. En kvalitet som kanske inte enkelt kan förklaras eller beskrivas i ett anbud. Men för den som i slutändan får nytta av våra tjänster kan denna kvalitet upplevas – som äkta omsorg och människovärde.

 

Arbetsintegration

 

snickeri-arbetsträning

Ergon Industri/Hantverk

GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org. nr 556746-3038
Norra Ågatan 6, 416 64 Göteborg
Avtalsform: Arbetsprövning
Ref person: Steve Kano, enhetschef, 031-755 37 10, steve.kano@stadsmissionen.org

Kontakt: Arbetsintegrationsteamet, 031-755 37 11, arbetsintegration@stadsmissionen.org

Läs mer om vår arbetsträning >>


Våra boenden

Vill du få råd och stöd gällande vilken boendeplacering som bäst fyller din klients behov, ring vår placeringsrådgivare: Carina Oscarsson 031-755 36 26

 

Öjersjöhemmet öjersjöhemmet
Vid placering på Öjersjöhemmet,
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Öjersjövägen 20, 433 50 Öjersjö
Avtalsform: Akutboende alternativt Boende med bostöd
Ref person: Irene Falk, enhetschef, 031-755 37 33, irene.falk@stadsmissionen.org
Läs mer om Öjersjöhemmet>>


stadsmissionen göteborgStigberget
Vid placering på Stigberget,
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Stigbergsliden 6, 414 63 Göteborg

Avtalsform: Boende med bostöd

Ref person: Linda Hammenfors, enhetschef, 031-7553632
linda-hammenfors@stadsmissionen.org
Boendeexpedition: 031-755 36 22
Inskrivningsärenden: 031-755 36 26/031-755 36 32 
Läs mer om Stigbergets boende >>


Brattås korttidsboende 
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Brattåsvägen 6, 428 32 Kållered
Avtalsform: Korttidsboende för personer med psykisk funktionsnedsättning
Ref person: Enhetschef, 031-755 37 95
Läs mer om Brattås >>


Ingsered Stadsmissionens korttidsboende 
Ingseredsstiftelsen: org nr 865000-0808
Ingsered 1, 438 95 HÄLLINGSJÖ
Avtalsform: korttidsboende för personer med psykisk funktionsnedsättning

Ref person: Katarina Wennersten, enhetschef, 031-755 37 90
katarina.wennersten@stadsmissionen.org

Läs mer om Ingesered >>


uddängen -korttidsboende -stadsmissionenUddängen
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Katrinebergsgatan 9-11, 43161 Mölndal

Avtalsform: Bostad med särskild service

Ref person: Ewa Attlid, enhetschef, 031-7553717
ewa.attlid@stadsmissionen.org

Läs mer om Uddängen >>


Kustgatan
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Kustgatan 14 B, 414 55 Göteborg
Avtalsform: Bostad med särskild service
Ref person: Susanne Lindskog, enhetschef, 031-7553715
susanne.lindskog@stadsmissionen.org

Läs mer om Kustgatan boende >>

 


götaholm stadsmissionenGötaholm
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Götaholmsgatan 7, 415 01 Göteborg
Avtalsform: Bostad med särskild service
Ref person: Ann Cajvert, enhetschef, 031-755 37 40
ann.cajvert@stadsmissionen.org

Läs mer om Götaholm >>

 


bostad förstBostad först
GKS Bistånd och Entreprenad AB: Org nr 556746-3038
Bostad i egen lägenhet enligt Bostad först
Ref person: Therese Landén, enhetschef, 031-7553755
therese.landen@stadsmissionen.org

Läs mer om Bostad först >>